• Skvelé výsledky žiakov 2. stupňa v okresnom kole Pytagoriády

• 25.04.2021 19:16
      • V našej škole vychovávame výborných matematikov. Žiaci 2. stupňa to opäť dokázali na okresnom kole matematickej súťaže Pytagoriáda, ktoré sa on - line spôsobom uskutočnilo v dňoch 13. a 14. apríla 2021.

• V piatackej kategórii P5 sme získali dokonca dvojnásobné víťazstvo, ďalší vzácny kov - bronz sme získali aj v kategórii siedmakov P7. V každej z kategórií v 5., 6., 7., a 8. ročníku sme mali spolu až 17 úspešných riešiteľov. Poďakovanie patrí žiakom, ktorí našu školu ukážkovo reprezentovali, a ich vyučujúcim, ktorí im vštepujú vedomosti z matematiky. Všetkým gratulujeme k výborným výsledkom. Ukázali sme opäť náš skvelý matematický tím.

A tu sú už naše konkrétne výsledky:

Okresné kolo - PYTAGORIÁDA 2020 - 2021

5. ročník - Kategória P5

Naši piataci Simona Patrnčiaková (5.B) a Richard Sebastian Švehla (5.C) zhodne zvíťazili v kategórii P5. Obaja získali za riešenie príkladov maximálny počet bodov, všetky matematické úlohy riešili správne bez jedinej chyby. Navyše získali aj rovnaký počet bodov za rýchlosť riešenia, 21 - bodový výsledok im tak vyniesol skvelý triumf v okresnom kole Pytagoriády. Našich víťazov matematicky pripravovali vyučujúci Michaela Janovická a Martin Šimovec.

V kategórii, v ktorej súťažilo až 55 riešiteľov z celého Novomestského okresu, sme mali doslova záplavu úspešných riešiteľov. Okrem našich šampiónov si visačku úspešného riešiteľa okresného kola Pytygoriády môžu pripnúť aj A. Kotleba, L. Petrikovič, K. Stutzová, K. Krivková, V. Červená, N. Gordíková, O. F. Kuchta, D. Masárová a M. Trchalová. O získané vedomosti úspešných riešiteľov, ktorí ich pretavili do výborných výsledkov, sa zaslúžila trojica našich pedagógov - M. Janovická, O. Malíková a M.Šimovec. V tejto kategórii súťažilo 55 žiakov.

6. ročník - Kategória P6

Výborné výsledky sme dosiahli aj v šiestackej kategórii, v ktorej bola najpočetnejšia konkurencia. Súťažilo v nej až 76 najlepších matematikov z celého Novomestského okresu. Najúspešnejšia riešiteľka Natália Korienková (6.B) sa dokázala presadiť na výsledné výborné 5. miesto ziskom 19 bodov. V tejto kategórii sme mali okrem Natálie aj ďalších úspešných riešiteľov. Punc najvyššej kvality získala aj Barbora Pomajbová (6.A), Stela Hurtoňová (6.A) a Ondrej Krupa (6.B). Štyroch úspešných riešiteľov v kategórii šiestakov na súťaž pripravoval ich matematikár Martin Šimovec.

7. ročník - Kategória P7

Pytagorejská kategória P7 nám priniesla opäť ďalší vzácny matematický kov. Tentokrát bronz vďaka Emily Masárovej zo 7. A, ktorá sa z úspechu určite veľmi teší. Tretie miesto v najobľúbenejšej matematickej súťaži základných škôl získala Emily v konkurencii 43 žiakov vďaka svojim vedomostiam, ktoré jej vyniesli výsledných 16 bodov. Bronzovú žiačku na súťaž pripravila pani učiteľka Oľga Malíková.

8. ročník - Kategória P8

Úspechy 2. stupňa našej školy v tohtoročnom okresnom kole Pytagoriády sme zavŕšili aj v kategórii ôsmakov - P8. Ôsmačka Stella Krupová (8.A) bola vďaka 13 bodom, ktoré v súťaži získala, našou ďalšou úspešnou riešiteľkou. O náročnosti súťaže v tejto kategórii svedčí aj fakt, že do okresného kola sa prebojovalo vďaka situ v školskom kole iba 30 súťažiacich. Sme radi, že Stella bola medzi nimi a naše farby tiež úspešne hájila. Na súťaž ju pripravila pani učiteľka Renáta Hlavatá.

Pytagoriáda je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie sa teda skladá z dvoch položiek, z bodov za správnosť a z bodov za čas.

Tak ešte raz, vďaka, žiaci a ich učitelia zo sveta matematiky. Nech vás konštanty i premenné i naďalej poslúchajú. Urobili ste nám radosť.

Martin Šimovec,

predseda PK - MAT