• Rétorická Lubina

• 03.05.2022 20:54
      • Dňa 29.4.2022 sa  v príjemnom prostredí obradnej siene Obecného úradu Lubina uskutočnilo okresné kolo rečníckej súťaže Rétorická Lubina.
      • Súťažiaci predviedli svoje rečnícke schopnosti v dvoch kategóriách. V I. kategórii, kde našu školu reprezentovala Klára Stutzová zo 6. B, deti reprodukovali a dotvorili nedokončený príbeh. Vo svojej kategórii Klára obsadila 2. miesto.

V II. kategórii žiaci najprv porote predniesli vopred pripravenú úvahu na ľubovoľnú tému. V druhej časti si súťažiaci vyžrebovali jednu neznámu tému a ich úlohou bolo túto tému tvorivo naplniť a predniesť porote. Pomocou svojich presvedčivých rečníckych schopností, improvizácie a neobmedzenej fantázie si Barbora Bezáková z 9. A vyrečnila 1.miesto! Našu školu bude reprezentovať v krajskom kole tejto súťaže, ktoré sa uskutoční v Uhrovci.

Obom žiačkam blahoželáme k úspechu a Barborke prajeme veľa úspechov v ďalšom kole súťaže!

Mgr. Martina Stutzová