• Exkurzia v Helle

• 01.06.2022 17:59
      • Žiaci 8 ročníka boli 24. mája  na prezentácii firmy Hella - Forvia Kočovce. Spolu s vedúcim výroby, technológmi a  výrobnými inžiniermi sme sa oboznámili s  výrobou automobilových svietidiel.
      • Počas úvodnej prezentácie spoznali  žiaci históriu firmy a  míľniky jej rozvoja. Prehliadka výrobných hál zaujala asi každého. Množstvo robotov, autonómnych dopravných prostriedkov, lisov na  svietidlá pre známe automobilky,  nás voviedli do tajov  tejto medzinárodnej firmy. Žiaci si  v praxi overili, že vzdelanie, nadšenie pre prácu a znalosť jazykov je dôležitá pre ich ďalší profesionálny rast.
        Získali informácie o možnosti  duálneho vzdelávania vo firme Hella  a o  Trainee programe, ktorý je určený pre študentov vysokých škôl.
        Všetkým zamestnancom toto cestou ďakujem za zaujímavú exkurziu, ktorá bola poučná pre všetkých zúčastnených.

Mgr. Mária Florišová