• eTwinning

• Trieda 1. A začala spoluprácu na eTwinning projekte s českou školou zo Základnej školy Václava Talicha z Mostu z Českej republiky. Názov nášho projektu je Spojme Českou republiku a Slovensko ve svátečních tradicích. S českými prvákmi budeme vzájomne nie len spoznávať naše jazyky, ale i tradície a zvyky počas vianočných a veľkonočných sviatkov. Čakajú nás rôzne aktivity, na ktoré sa už veľmi tešíme.

• Zoznamovacia aktivita

• Máme za sebou prvú aktivitu - zoznamovanie. Bola to zábava, pretože sme museli hádať mená českých kamarátov a oni hádali tie naše. Spoznali sme teda i veľa českých mien, niektoré sme uhádli, niektoré nie. Potom sme sa stretli na online stretnutí a tešili sme sa, že sa aspoň takto vidíme.

• Vianoce

• Vianoce - Vánoce

Pred vianočnými sviatkami sme mali plné ruky práce. Pre českých kamarátov sme vyrábali náramky priateľstva a vianočné pozdravy. Naučili sme sa slovenskú koledu a jej nahrávku sme poslali českým žiakom. Oni nám poslali českú koledu a my sme sa ju tiež naučili spievať. Popri tom sme sa učili české slovíčka pomocou pexesa. Netrpezlivo sme očakávali i balík s darčekmi pre nás a veľmi sme sa tešili, keď nám ho pani zástupkyňa priniesla. Tesne pred vianočnými sviatkami sme sa opäť spojili online, zaspievali sme si obe koledy, spoločne sme vyzdobili virtuálny vianočný stromček a porozprávali sme sa o našich vianočných tradíciách.

Naše vianočné pexeso - https://wordwall.net/sk/resource/65799820

Česká koleda

Slovenská koleda

• Karneval

• 16.2. sme sa spoločne s českými kamarátmi zabavili v karnevalových maskách. Zaspievali sme si pieseň Fašiangy Turíce, predstavili sme si všetky masky a zatancovali si clap song. Užili sme si tak spolu a naučili sa i nové česko - slovenské slová.