• Ôsmaci

• Aj žiaci ôsmeho ročníka si môžu podať prihlášky na štúdium na strednej škole  (SŠ) – bilingválne odbory alebo konzervatórium.

Ako sa hlásiť

Všetky dôležité informácie Vám poskytne výchovná poradkyňa

Mgr.Beáta Ondrišáková /email-ondrisakova.b.trojka@gmail.com/

Do 20.3.2024  -  Prihlášky do stredných škôl posiela zákonný zástupca !- v písomnej alebo elektronickej podobe /prostredníctvom Edupage/podľa pokynov MŠ SR.

20.3.2024  -  do tohto termínu podáva  zákonný zástupca riaditeľovi strednej školy prihlášku v písomnej alebo elektronickej podobe /prostredníctvom Edupage/ na  študijné a učebné odbory nevyžadujúce overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) s podpisom žiaka, jeho zákonnými zástupcami, priloží  kópie diplomov  a osvedčení z olympiád a vedomostných súťaží.

Prihlášky na stredné školy posiela v písomnej alebo elektronickej podobe zákonný zástupca !

Do 5-ročného bilingválneho gymnázia možno prijať žiaka ôsmeho alebo deviateho ročníka

Talentové skúšky - prijímacie pohovory sa budú konať v termíne

26.4.-30.4.2024- I.kolo 1.termín talentových skúšok na SŠ

a overenie zdravotnej spôsobilosti

pre stredné športové školy /2.fáza/

9.5.-13.5.2024- I.kolo 2.termín  talentových skúšok na SŠ

a overenie zdravotnej spôsobilosti

pre stredné športové školy /2.fáza/

Každý žiak 8. ročníka základnej školy si môže podať max. dve prihlášky na štúdium na uvedenom type SŠ

Všetky dôležité informácie Vám poskytne výchovná poradkyňa Mgr.Beáta Ondrišáková

/email-ondrisakova.b.trojka@gmail.com/

Zákonný zástupca vypĺňa elektronickú prihlášku cez webové rozhranie EDUPAGE nasledovne:

Podrobný foto návod nájdete na tomto linkuhttps://help.edupage.org/sk/u646

Odpovede na prípadné otázky nájdete tuhttps://help.edupage.org/?p=u1/u1681/u1685

Prijímacie skúšky na SŠ-žiak,rodič-aSc Návody

Video k podávaniu prihlášky cez Edupage:         https://www.youtube.com/watch?v=f9Dcepl0ez0

Pozor video a termíny prijímacích skúšok sú uvedené z minulého školského roku!

Musí to urobiť v zákonom stanovenom termíne.

Pri celkovom hodnotení uchádzača sa zohľadňujú  jeho doterajšie študijné výsledky (6., 7. a 8. ročník) a úspechy/umiestnenia  v predmetových olympiádach a súťažiach. Musí ich zdokladovať.

Riaditeľ strednej školy zverejní zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania.

Žiakovi, ktorý bol prijatý na štúdium, oznámi stredná škola termín, miesto a spôsob zápisu na štúdium spolu s doručením rozhodnutia o prijatí.

SŠ vydá žiakovi zápisný lístok. Na základe rozhodnutia o prijatí si ho môže prevziať  osobne alebo v elektronickej podobe.

Ak sa žiak nezapíše v určenom termíne, rozhodnutie o prijatí stráca platnosť.