• Profil školy

• Základná škola poskytuje základné vzdelanie, rozumovú, mravnú, etickú, estetickú, pracovnú, zdravotnú, telesnú a environmentálnu výchovu, umožňuje náboženskú výchovu a pripravuje žiakov na ďalšie štúdium a prax. Vo výchovno-vzdelávacom procese sa škola snaží zvyšovať vedomostnú úroveň žiakov tak, aby absolvent základnej školy bol schopný pokračovať v štúdiu na ktorejkoľvek strednej škole alebo na strednom učilišti.

Popri základnom vzdelaní škola poskytuje rozšírené jazykové vzdelávanie cudzích jazykov v kmeňových triedach a vo vybraných jazykových triedach, vyučovanie voliteľných a nepovinných predmetov a ponúka mimotriednu a mimoškolskú činnosť v záujmových krúžkoch. V spolupráci s učiteľmi škola vyhľadáva a stará sa o talentovaných žiakov, ale rovnako venuje pozornosť slabším, zaostávajúcim a slabo prosperujúcim, stará sa o ich výchovu a vzdelávaciu činnosť. žiakov, na telesnú výchovu a šport, na prácu s talentami, na rozvoj nepovinného predmetu práca s počítačom, na vyučovanie cudzích jazykov, na oblasť profesijnej orientácie žiakov, na spoluprácu s MŠ, strednými školami a strednými odbornými učilišťami a na materiálno-technické zabezpečenie školy.