V šiestom ročníku je jednou z tém na občianskej náuke téma Obec, v ktorej žijem.
Pre každú obec sú typické zvláštnosti, tradície, ale aj špecifiká v ľudových odevoch, piesňach, obydliach, ktoré sú základom povedomia a pocitu hrdosti ich obyvateľov. V Trenčianskom samosprávnom kraji sú mnohé zaujímavosti, ktoré by sme mohli turistom ponúknuť, ale aj navzájom sa inšpirovať.
Žiaci VI. B si pripravili projektové vyučovanie na tému Turistické inšpirácie, predstavili
Nové Mesto nad Váhom a jeho okolie, Čachtice, Moravské Lieskové, Rakoľuby, Hrádok. Na prezentácie sa prišla pozrieť pani riaditeľka, pani Ábelová z MSK Ľ.Riznera a niektorí rodičia.
O fantázii, snahe i vedomostiach Vás presvedčí fotodokumentácia.
Mgr. Beáta Ondrišáková
