• Projektové vyučovanie - chémia v 7. ročníku

• Žiaci siedmeho ročníka sa počas hodín chémie v téme Palivá učili o fosílnych palivách, vplyve ich používania na životné prostredie, o možnosti nahradiť ich obnoviteľnými zdrojmi energie. Spoznali jednotlivé druhy obnoviteľných zdrojov energie a výhody ich používania. V rámci témy o vzduchu sa oboznámili s prejavmi znečisťovania životného prostredia. Žiaci pracovali v skupinách, každý žiak vypracoval dva projekty, jeden o fosílnych palivách alebo obnoviteľnom zdroji a druhý o niektorom prejave znečisťovania životného prostredia. Na záver skupina vytvorila spoločný plagát. Plagáty sme umiestnili na chodbe pri učebni, kde ich čítajú aj žiaci iných ročníkov, nakoľko ich daná téma zaujala  v súvislosti s nedávnym Dňom Zeme, ktorý sme venovali aj témam o znečisťovaní životného prostredia.

RNDr. Oľga Malíková

• Rétorická Lubina - rečnícka súťaž

• Veľmi sa tešíme, že sme po dlhom čase mohli zrealizovať školské kolo súťaže v rečníctve Rétorická Lubina. Svoje schopnosti vyjadrovať myšlienky, osloviť, zaujať a presvedčiť publikum si vyskúšalo 16 žiakov. Na prvom mieste v 1. kategórii sa umiestnila žiačka 6. B Klára Stutzová, v 2. kategórii zvíťazila Barbora Bezáková z 9. A. Obe tieto žiačky nás budú reprezentovať v okresnom kole, ktoré sa bude konať v Lubine.

• Hurá do školy po svojich

• I tento rok sme sa rozhodli zapojiť sa do iniciatívy Do školy po svojich. Od dnešného dňa do 29.4. sa snažíme obmedziť používanie áut a podporiť deti v chôdzi, bicyklovaní či kolobežkovaní. Každé dieťa, ktoré príde do školy po svojich, vhodí lístok do pripravenej škatule. Víťazná trieda bude odmenená.

Dnes - 25.4. prišlo po svojich 92 detí. Veríme, že zajtra nás bude viac!

26.4. - Hurá! Dnes nás prišlo 136. Pridajte sa aj zajtra!

27.4. - Tak, dnes nás je menej sko včera - 128. Báli ste sa dažďa? Už len 2 dni! Poďte do toho!

28.4. - 134! :-)

29.4. - Posledný deň prišlo do školy po svojich 130 detí!

V pondelok sa dozviete vyhodnotenie a víťaznú triedu!

• Deň pre svoje mesto

• 22. apríla 2022 sme sa pri príležitosti Dňa Zeme zapojili do aktivity Deň pre svoje mesto. Žiaci upratovali a čistili pridelené verejné priestranstvá a školský areál. Prispeli tak k zlepšeniu životného prostredia a zvýšili si svoje environmentálne povedomie a zodpovednosť za stav prostredia okolo nás.

• Triedne schôdzky RZ sa uskutočnia 11. 4. 2022 (v pondelok) o 16.00 hod.

Zákonní zástupcovia sú povinní dodržiavať opatrenia podľa platnej vyhl. ÚVZ SR, najmä:

• Zasadnutia RZ sa nemôže zúčastniť osoba s príznakmi akútneho respiračného ochorenia ani osoba, ktorej bola nariadená izolácia alebo karanténa.
            • Pri vstupe do objektu školy si každý musí dezinfikovať ruky alkoholovou dezinfekciou.
            • Vstup a pobyt v priestore školy bude umožnený len osobám s prekrytými hornými dýchacími cestami spôsobom ustanoveným príslušným opatrením ÚVZ SR.
        • V okresnom kole Chemickej olympiády sme opäť úspešní

• Dňa 25.3.2022 sa po dvoch rokoch dištančnej formy na našej škole uskutočnilo prezenčne okresné kolo chemickej olympiády. Súťaže sa zúčastnilo 10 žiakov zo štyroch základných škôl a bilingválneho gymnázia. Naša žiačka Stella Krupová  obsadila 1. miesto. Tomáš Kolník bol úspešný riešiteľ. Obom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

RNDr. Oľga Malíková