• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Dňa 18. januára sa na našej škole konalo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Na súťaži nás  reprezentoval Dominik Mihalik, ktorý obsadil 2. miesto. Postúpil tak do krajského kola, ktoré sa uskutoční 15. februára 2024. Dominikovi srdečne blahoželáme a prajeme mu veľa úspechov v ďalšom kole sútaže.

• Lyžiarsky výcvikový kurz I.

• V dňoch 21.1. - 27.1. 2024 sa 40 žiakov našej školy zúčastnilo na lyžiarskom výcvikovom kurze v lyžiarskom stredisku Jasenská dolina v okrese Martin. Tí, čo sa lyžovať vedeli, zdokonalili svoje schopnosti. Žiaci, ktorí sa lyžovať nevedeli, sa naučili základy lyžovania.👍

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Hviezdoslavov Kubín je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v umeleckom prednese poézie a prózy na Slovensku. V tomto roku prebieha jej 70. ročník.

25. januára 2024 sme aj u nás zorganizovali školské kolo, do ktorého sa prihlásilo 15 žiakov v 2. a 3. kategórii (5. – 6. a 7. – 9. ročník). Bola to malá oslava našej krásnej slovenčiny. Spolu s talentovanými žiakmi, ktorí nielen radi čítajú, ale venujú svoju energiu aj recitovaniu, sme mohli vnímať pútavé príbehy, hlboké myšlienky a emócie obsiahnuté v literárnych dielach.

Výsledky súťaže:

II. kategória - poézia

1. miesto: Stella Zámečníková

2. miesto: Tamara Tupá

3. miesto: Rebeka Pomajbová

II. kategória - próza

1. miesto: Adela Górna

2. miesto: Linda Tomšová

3. miesto: Marianna Hradečná

III. kategória - poézia

1. miesto: Kristína Matyášová

2. miesto: Lukáš Naď

3. miesto: Nina Gordíková

III. kategória - próza

1. miesto: Klára Stutzová

2. miesto: Alžbeta Oravcová

Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať školu v obvodnom kole.