• 2 % z dane

• Vážení rodičia, pomôžte nám skvalitniť vyučovací proces v našej škole darovaním 2 % zo svojej dane. Zákon Vám umožňuje darovať 2 % daní neziskovej organizácii, akou je aj naše ZRPŠ. Využite, prosím, túto možnosť slobodne sa rozhodnúť a prejaviť nám svoju dôveru a podporu. Prispejte ku skvalitneniu našich aktivít v prospech Vašich detí. Ďakujeme!

Tlačivo: Vyhlasenie2023_o_poukazani_dane.pdf

Podrobnejšie - prejdite na túto stránku: 2% z dane

• Florbalový turnaj

• Na našej škole sa dňa 14.2.2024 uskutočnilo oblastné kolo vo florbale. Zúčastnilo sa ho päť škôl. Turnaj mal výbornú úroveň, všetky družstvá mali kvalitné tímy. Do okresného kola postúpilo iba víťazné družstvo. Poradie družstiev : 1. Stará Turá 2. Čachtice 3. M.Lieskové 4. ZŠ, Ul. kpt. Nálepku 5. Podolie

Mgr. Roman Less

• Jarné prázdniny

• Jarné prázdniny budú trvať od 19. 2. 2024 do 23. 2. 2024. Sú výbornou príležitosťou na oddych, regeneráciu a načerpanie nových síl. Využite tento čas na odpočinok a zaujímavé aktivity. Do školy sa opäť vrátime 26. februára 2024.

• Valentínska zábava

• 14. február- Deň sv. Valentína

V tento deň sa ľudia obdarúvajú kvetmi, drobnosťami  a stretávajú sa na romantických miestach. Na našej škole žiacka školská rada (hlavne deviataci) zorganizovala pre žiakov piateho a šiesteho ročníka Valentínsku zábavu, ktorá sa konala 15.2.2024. Pre žiakov si pripravili viaceré súťaže, k dispozícii bol aj fotokútik. Veľká vďaka patrí žiakom 9.c, ktorí mali na tom najväčší podiel, tak isto pani učiteľkám Ondrišákovej, Sobotovej, Janovickej a ďakujeme aj pánovi učiteľovi Brezovi, ktorý robil moderátora. Veríme, že sa deťom aktivity páčili a že si to užili.

Mgr. Michaela Janovická

• Lyžiarsky výcvikový kurz 2

• V dňoch 4.2. - 9.2. 2024 sa 40 žiakov našej školy zúčastnilo na lyžiarskom výcvikovom kurze v lyžiarskom stredisku Kubínska hoľa v okrese Dolný Kubin. Tí žiaci, čo sa lyžovať vedeli, zdokonalili svoje schopnosti. A tí, čo sa lyžovať nevedeli, sa naučili základy lyžovania 👍

• Výtvarná súťaž M. A. Bazovský

• Žiaci štvrtého ročníka sa počas januára zapojili do regionálnej výtvarnej súťaže pre deti z Trenčianskeho  kraja, ktorá sa koná pri príležitosti 55. výročia vzniku Galérie M. A. Bazovského v Trenčíne. Témou súťaže je Človek, život a slovenská krajina v obrazoch M. A. Bazovského.
            Žiaci maľovali ľubovoľnou technikou obrazy inšpirované priamo Bazovského dielami alebo témami, ktoré oslovovali aj tohto veľkého maliara. Výber z prác žiakov posielame na ďalšie ohodnotenie do Trenčianskeho osvetového strediska.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Výtvarná súťaž M. A. Bazovský.

• Prednes poézie a prózy na prvom stupni

• Školské kolo prednesu poézie a prózy v 1. kategórii - žiaci 2. 3. a 4. ročníka sa konal 25.1.2024. Deti zarecitovali svoje básničky pred porotou. Striedali sa texty veselé i smutnejšie,  dlhšie aj rozprávkové od rôznych spisovateľov. Žiaci prekonali svoju trému,  snažili sa recitovať, ale i počúvať všetky príbehy z básní.

Najviac sa darilo týmto žiakom:

1. miesto: Kristián Jurčák
            2. miesto: Filip Purtátor
            3. miesto: Filip Tupý  a Miroslav Šándor

Víťazom blahoželáme, všetkým ďakujeme za účasť a postupujúcemu držíme palce v obvodnom kole.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Prednes poézie a prózy na prvom stupni.