• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Dňa 15. novembra 2023 sa v priestoroch našej školy uskutočnilo okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. V tomto 16. ročníku sa stretli súťažiaci ôsmaci a deviataci z dvanástich škôl novomestského okresu. Súťaž sa skladala z troch častí. Prvou bolo vyplnenie didaktického testu, kde žiaci ukázali svoje teoretické vedomosti a poznatky. V druhej časti transformovali text a v tretej, asi najťažšej, prednášali ostatným súťažiacim a porote rečnícky prejav. Porota vôbec nemala ľahkú úlohu, pretože žiaci ukázali to najlepšie, čo sa v nich skrýva. No napokon sa na základe bodového ohodnotenia víťazkou stala Nina Kováčová zo ZŠ Tematínska v Novom Meste nad Váhom. Nestratila sa však ani naša žiačka Katarína Bohunická z IX. B, ktorá obsadila 2. miesto. Poradie víťazov uzatvorila Radka Durcová zo ZŠ Podolie.

Všetkým trom víťazkám blahoželáme k úspechu. Veríme, že Nina bude i v krajskom kole úspešne reprezentovať náš okres.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 21. novembra 2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo 34. ročníka Olympiády v anglickom jazyku, ktoré preverilo gramatiku, slovnú zásobu, čítanie a počúvanie s porozumením našich žiakov.

V školskom kole súťažilo spolu 22 žiakov v dvoch kategóriách.

Školské kolo Olympiády z anglického jazyka pozostávalo z dvoch častí:

Písomná časť

1.počúvanie s porozumením, 2. čítanie s porozumením, 3. gramatika 4. slovná zásoba

Ústny  prejav

Produkcia - tvorba príbehu podľa obrázku, 2. interakcia - rozhovor na určenú tému.

Po absolvovaní písomnej časti do ústneho kola postúpili 4 žiaci v oboch kategóriách. Prví postupujú do okresného kola.

Víťazom blahoželáme a želáme veľa úspechov.

Výsledky súťaže:

1A kategória 5. – 7. ročník:

1. miesto: Lucia Ozdínyiová VII.A

2. miesto: Anna Sedláková VII.A

3. miesto: Adam Kopolovič VII.A

1B kategória 8. – 9. ročník:

1. miesto: Zuzana Šicková IX.C

2. miesto: Ilaria Broccati VIII.B

3. miesto: Lukáš Petrikovič VIII.B

• iBobor

• V dňoch 6. - 10.11.2023 sa aj na našej škole uskutočnila medzinárodná informatická súťaž iBobor. Súťažili žiaci prvého i druhého stupňa. Na Slovensku v kategórií Drobec súťažilo 25 927 žiakov, Bobrík 33 254 žiakov, Benjamín 28 937 žiakov a Kadetov 24 383. Medzi úspešných riešiteľov patria (usporiadaní sú podľa úspešnosti – od najlepšieho):

• v kategórií Drobec bolo 8 úspešných riešiteľov:

Terézia Benková III.B, Maroš Miklovič III.B, Simona Plichtová III.B, Jakub Veselý III.B, Laila Vidovičová III.B, Patrik Majtán III.B, Karin Miháliková III.B, Filip Tupý III.A,

• v kategórii Bobrík bolo 22 úspešných riešiteľov:

Karol Kyselica IV.A, Michal Mirc IV.A, Leonard Fraňo IV.B, Diana Hvožďarová V.A, Alica Valúšková V.A, Vladimíra Benková V.A, Martina Košnárová IV.C, Matej Čásar IV.C, Nikola Košíková V.A, Tamara Tupá V.A, Ema Bariaková IV.B, Tobias Gregorička IV.B, Natália Martáková IV.A, Timea Medvecká IV.B, Adela Górna V.A, Lucia Nosková V.B, Júlia Čepková IV.B, Simon Kosa IV.B, Tomáš Lehuta IV.B, Šimon Šebík V.C, Nina Pastorková V.A, Natália Mravcová V.B,

• v kategórii Benjaním bolo 9 úspešných riešiteľov:

Alex Pastorek VII.A, Matúš Ragas VII.A, Filip Černáček VII.A, Laura Kvasnicová VII.C, Robert Jůzl VII.A, Dominika Sumková VI.A, Katarína Kišoňová VII.A, Tomáš Ergh VII.A, Lenka Bohunická VII.A

• v kategórii – Kadet bolo 6 úspešných riešiteľov

Kristína Hrivňáková VIII.A, Nina Gordíková VIII.C, Alžbeta Oravcová VIII.C, Vanessa Fetrová VIII.B, Lukáš Petrikovič VIII.B, Alexandra Trebatická VIII.A.

• Európsky týždeň boja proti drogám

• Každoročne pripadá Európsky týždeň boja proti drogám na tretí novembrový týždeň. V tomto roku  prebieha od 19. do 23. novembra. Zámerom je zdôrazniť význam prevencie v boji proti zneužívaniu drog a zároveň zvýšiť povedomie o legálnych a nelegálnych drogách. Cieľom akcie je zamerať sa na prevenciu zneužívania návykových látok a zníženie dopytu po nelegálnych drogách najmä u mladých.

V priebehu tohto týždňa zorganizujeme pre žiakov druhého stupňa na našej škole nasledujúce aktivity:

• tvorba plagátov s protidrogovou tematikou,
            • prednášky pod záštitou Centra poradenstva a prevencie v NMnV, školskej psychologičky a PZ SR v NMnV,
            • na hodinách OBN sa žiaci budú zaoberať problematikou závislostí a následne vyplnia online dotazníky.
        • Cesta jablka - exkurzia

• Žiaci II.C a III. C sa zúčastnili krásnej exkurzie “Cesta jablka” v Moravskom Lieskovom. Deti sa oboznámili s “cestou jablka” od zasadenia semienka až po rôzne výrobky z jabĺk. Spoznali staré odrody jabĺk a samozrejme nechýbala ani ochutnávka priamo v sade. Z nazbieraných jabĺk si sami vyrobili sladučký a chutný mušt. Prostredníctvom rôznych aktivít a hier sa dozvedeli o zadržiavaní vody, kompostovaní a o vtákoch žijúcich v našich sadoch. Celé dopoludnie deti strávili v krásnom prostredí na čerstvom vzduchu.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Cesta jablka - exkurzia.