• Deň jablka

• V pondelok sme na prvom stupni vybrali tohtoročné najkrajšie jablko. Do finále postúpilo 36  jabĺčok- po tri z každej triedy. Všetky boli krásne a určite aj chutné, ale najviac hlasov nakoniec získalo krásne jabĺčko so srdiečkom, ktoré priniesla Emka Bariaková zo 4.B. Druhé miesto získala Natálka  Košťálová z 3.C a tretie miesto Leonard Fraňo zo 4.B. Gratulujeme!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň jablka.

• Deň jablka

• V sobotu 21.10 bude Deň pôvodných odrôd jabĺk.

V našej škole si dôležitosť jabĺk pripomenieme rôznymi aktivitami v triedach, ale aj súťažou o najkrajšie jablko, ktorá prebehne vo štvrtok a v piatok v 1.-4.ročníku.

Vyberte doma s deťmi najkrajšie jabĺčko- nemusí byť veľké, hlavne aby bolo naše, slovenské, zo sadu alebo záhrady pri dome. Pošlite ho najneskôr do štvrtku do školy.

V každej triede potom vyberú deti 3 najkrajšie jablká, ktoré postúpia do školského kola, ktoré bude v pondelok..

• Európska noc výskumníkov

• V piatok 29.9.2023 sa žiaci 8.b a 7.a zúčastnili festivalu vedy Európska noc výskumníkov. Tento rok bol primárne zameraný na dve témy: VODA – šetrenie, ochrana, čistenie, predchádzanie míňaniu zdrojov, a pod. ​​a UMELÁ INTELIGENCIA a jej úloha pri napredovaní ľudstva a riešení problémov ​a jej možné riziká. Okrem programu plného vedy, inovácií, objavovania a zábavy mohli žiaci vidieť naživo pani prezidentku Zuzanu Čaputovú. Veríme, že festival bol pre deti pútavý a že si z neho odniesli cenné informácie.

Mgr. Michaela Janovická

• Rodičovský príspevok

• ​​​​Vážení rodičia,

aj v tomto školskom roku  Vás prosíme uhrádzať príspevok do RZ na bankový účetVýška príspevku na jednu rodinu je 30,- eur.

V prípade, že dieťa je zverené do výhradnej starostlivosti jedného rodiča, rodičovský príspevok je vo výške 15,- eur.

Ak má rodina v škole viac detí, výška poplatku sa nemení, t.j. platí sa jednorazovo za rodinu 30,- eur, resp.15,- eur bez ohľadu na počet detí.

Termín: do 31. 10. 2023

Banka: Slovenská sporiteľňa, a. s.

IBAN: SK70 0900 0000 0000 4170 2244

Správa pre prijímateľa: Meno, priezvisko, trieda všetkých detí, ktoré sú našimi žiakmi.