• Školská olympiáda

• V piatok 10.5.2024 sa na našej škole konala školská olympiáda žiakov 1. stupňa. Deti súťažili v 4 disciplínach - beh na 50 m, beh na 200 m, skok do diaľky a hod kriketovou loptičkou. V každej disciplíne sa na stupienky víťazov postavili traja najlepší v ročníku a získali tým body pre svoju triedu. Víťaznými triedami sa napokon stali triedy 2. B a 4. B. Tieto triedy si odniesli víťazný pohár. Všetkým žiakom ďakujeme sa bojovnosť a čestnosť. Víťazom blahoželáme.

Výsledková listina - vysledky_2023-24.pdf

Do fotogalérie bol pridaný nový album Školská olympiáda.

• Okresné a krajské kolo v bedmintone žiakov a žiačok

• Dňa 29.2.2024 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo žiakov a žiačok v bedmintone. Dosiahli sme veľmi pekné úspechy. Žiaci skončili na druhom mieste. Reprezentovali nás:  Róbert Bartovic - 8.B, Oliver Kuchta - 8.B, Alex Maderič - 9.A. Ešte lepšie sa darilo našim žiačkam, tie skončili na prvom postupovom mieste a prebojovali sa do krajského kola. Reprezentovali nás:  Barborka Pomajbová - 9.A, Žofia Pavlovičová - 9.A, Kristínka Matyášová 9.B.

Dňa 30.4.2024 sme boli so žiačkami na krajskom kole v športovej hale Ostrov v Trenčíne. Obsadili sme pekné piate miesto, za bojovnosť a výkon v tomto krajskom kole patrí našim žiačkam veľké ďakujem.

Mgr. Jana Matušovičová

• Ovzdušie a palivá - projektové vyučovanie

• Siedmaci sa počas hodín chémie venovali projektovému vyučovaniu o palivách, vplyve využívania fosílnych palív na životné prostredie a spôsoboch ich nahradenia obnoviteľnými zdrojmi energie.

Venovali sa témam znečisťovania ovzdušia: Skleníkový efekt, Kyslé dažde, Smog, Stenčovanie ozónovej vrstvy.

Každý žiak vypracoval dva projekty a prezentoval ich obsah spolužiakom. Žiaci pracovali v skupinách a na záver vypracovali plagáty.

RNDr. Oľga Malíková